Луганская областная Государственная администрация провела мероприятия памяти жертв Холокоста.

Сегодня Еврейский форум Украины получил письмо от Управления культуры, национальностей и религий Луганской облдержадминистрации (г.Северодонецк), в котором содержалась информация о проведенных мероприятиях, посвященных Международному дню памяти жертв Холокоста. Можно сказать, что это очень трогательные строки абсолютно официального административного письма. Почему? Думается, что не нужно объяснять. Украина - большая, единая, многонациональная страна и сейчас мы это понимаем особенно глубоко.

Хотим поблагодарить от Еврейского форума Украины всех представителей Луганской облдержадминистрации за труд и вклад в дело исторической правды и памяти в такое нелегкое время.

Ниже приводим текст письма.

Шановний Аркадію Іллічу!

Щиро засвідчуємо нашу високу повагу та маємо честь поінформувати Вас про підсумки відзначення у поточному році Міжнародного дня пам'ті жертв Голокосту в місті Сєвєродонецьк Луганської області 27 січня 2015 року.

З огляду на те, що єдиний в області меморіальний комплекс "Не забудем, не простим" на місці масового поховання жертв Голокосту у місті Луганську знаходиться на тимчасово окупованій НФЗ території, відповідні вшанувальні заходи були проведені в містах Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та інших населених пунктах дванадцяти районів області, котрі є підконтрольними Українській владі.

На цих територіях, згідно із наданим дорученням керівництва Луганської облдержадміністрації, впродовж січня, напередодні та в день вшанування жертв Голокосту було проведено низку культурно-мистецьких, освітніх та меморіальних заходів. так, в учбових закладах пройшли виховні години "Голокост - злочин проти людства", уроки пам'ті "Історія скорботи та героїзму", години спілкування "Голокост - жахливий урок історії", години скорботи "Дзвони зраненої пам'ті". Бібліотеками централізованої бібліотечної системи були організовані та проведені тематичні виставки "Пам'ятає земля наша, пам'ятає Україна". В закладах культури відвідувачи мали змогу переглянути документальний фільм "Назви свое ім'я по буквах" про Голокост в Україні. Працівниками музеїв були підготовлені експозиції, які знайомили присутніх з історичними документами, фотоматеріалами про страшні часи нацистського терору 1941-1945 років. Під час проведення перелічених заходів їх учасники запалювали свічки пам'ті та хвилиною мовчання вшановували пам'ть жертв Голокосту.

Впевнені, що подібні заходи й надалі сприятимуть протидії антисемітизму та створенню кращого, беспечного й більш толерантного майбутнього.

Щиро бажаємо Вам, шановний Аркадію Іллічу, вагомих надбань й успіхів на ниві відродження історичної пам'ті та справедливості, затвердженні ідеалів миру і добра в нашому суспільному бутті, у збереженні пам'ті про минуле України та в гідному європейському вихованні майбутніх поколінь українців.

З повагою, начальник управління А.О. Адамчук

Вы здесь: Еврейский форум Украины Луганская областная Государственная администрация провела мероприятия памяти жертв Холокоста.