Реакция Правительственного уполномоченного на обращение президента ЕФУ А.Монастырского

На обращение президента Еврейского форума Украины Аркадия Монастырского от 30 января 2015 года, сделанного в связи с очередным актом вандализма на мемориальных камнях Национального заповедника "Бабий Яр", было направлено письмо от Правительственного уполномоченного по вопросам этнонациональной политики Геннадия Друзенко.

Начальнику ГУМВС України в м. Києві генерал-майору міліції
Терещуку О. Д.

Копія: Національного історико-меморіального

заповідника «Бабин Яр» Глазунов Б. І.

Шановний Олександре Дмитровичу!

До мене як Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики звернувся директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Глазунов Борис Іванович з проханням сприяти розв’язанню проблеми пошкодження майна та осквернення пам’ятних знаків на території заповідника, що вочевидь має на меті принизити національну честь та гідність, а також образити почуття громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями.
За наявною у мене інформацією, протягом 2014-15 років об’єкти меморіального заповіднику неодноразово піддавались пошкодженню та оскверненню групами невідомих осіб. Так за означений період двічі: в ніч проти 24 вересня 2014 року та в ніч проти 30 січня 2015 року відбулось осквернення пам’ятника розстріляним євреям «Менора» на території заповідника. Також впродовж січня 2015 року були здійсненні дві спроби підпалу каплички підпалу храму на честь ікони «Всіх скорботних Радість» УПЦ, що розташована на території меморіалу.
Враховуючи вищесказане, прошу взяти під особистий контроль зазначену проблему а також посилити патрулювання території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», особливо напередодні відзначення пам’ятних дат, задля унеможливлення повторення подібних хуліганських дій у майбутньому.

З повагою, Урядовий уповноважений                          
з питань етнонаціональної політики                 Геннадій ДРУЗЕНКО


Вы здесь: Еврейский форум Украины Реакция Правительственного уполномоченного на обращение президента ЕФУ А.Монастырского