Звернення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до зібрання Меморіального вечора

Звернення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до зібрання Меморіального вечора пам'яті жертв Голокосту.

26 січня 2015 року представник МЗС України Лариса Дір зачитала звернення міністра Закордонних справ України Павла Клімкіна, в якому він зазначив: "Трагедія Голокосту - це урок для всього людства. Як втілення жорстокого антисемітизму та ксенофобії, Голокост став символом страждань єврейського народу. Лише на український землі від рук нацистів загинули сотні тисяч євреїв.

Рани Другої світової війни не загоїлися й досі. Вмсловлюю щирі співчуття рідним і близьким жертв Голокосту.

Ці дні нагадують нам про те , що ми маємо разом докласти зусиль, щоб запобігти повторенню цієї трагедії, бути рішучими в боротьбі з будь-якими спробами відродження тоталітарних ідеологій, проявами нетерпимості на етнічному грунті.

Ми маємо і надалі розвивати нову демократичну Україну, яка є домом і для більш ніж стотисячної єврейської громади, представники якої вже активно залучаються до реформування держави.

Сьогодня також хотів би особливо відзначити роботу Єврейського форуму України з пітримки єврейської культури, освіти, традицій та розвитку єврейських громад в Україні. Дякую організаторам Меморіального вечора "Шість мільйонів сердець", проведення якого є важливим для збереження історичної пам'яті про Голокост.

Усіх нас об'єднують спільні зобов'язання пам'ятати уроки історії, вести безкомпромісну боротьбу з будь-якими проявами національної та релігійної дискримінації, утверджувати віру в гідність та ріноправ'я всіх народів, виховувати на цих принципах прийдешні покоління. Запевняю, що МЗС України й надалі докладатиме зусиль задля досягнення цих високих цілей у співпраці з українською та світовою громадськістю.

З повагою, Павло Клімкін".

Прес-служба Єврейського форуму України

 

Вы здесь: Еврейский форум Украины Звернення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до зібрання Меморіального вечора