Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до зібрання Меморіального вечора.

Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до зібрання Меморіального вечора.

26 січня на Меморіальному вечорі пам'яті жертв Голокосту було тзачитане звернення від Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, в якому він зокрема зазначив: "27 січня 2015 року виповнюється 70 років з дня визволення в'язнів табору смерті в Освенцимі, де за короткий час було знищено близько двох мільйонів людей, більшу частину з яких становили євреї. Цей день за рішенням ООН відзначається як Міжнародний день Голокосту - день пам'яті про чорну сторінку в історії людства і  в історії єврейського народу, понад третину якого було знищено в роки Другої світової війни.

Вшановуючи в цей день пам'ять шести мільйонів жертв Голокосту, ми із скорботою згадуємосотні тисяч розстріляних, закатованих і знищених на теріторії України у ті страшні роки євреїв, ромів, українців та представників інших національностей.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто з ризиком для свого власного життя рятував приречених на смерть, і вклоняємося тим, хто ціною свого подвигу звільнив тисячі в'язнів нацистських концтаборів, вшановуємо тих, хто в нелюдських умовах вижив ы доныс до нас страшну правду про те, до чого веде ідеологія , побудована на ідеях ненависті та фанатизму, звехності однієї нації над іншими.

Ми рішуче засуджуємо всі злочини проти єврейського народу, всі випадки антисемітизму, геноциду, міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі.

У ці дні, коли проти України здійснюється військова агресія, а терористи вчіняють репресії, а інколи і вбивства за національною або конфесійною ознакою, ми знов і знов проголошцємо рішучість нашого народу будувати своє майбутнє на засадах толерантності і взаємоповаги, пошанування свободи і унікальності кожної людини.

Миру всім нам, щастя і добра.

З повагою, Арсеній Яценюк".

Прес-центр Єврейського форуму України.

Вы здесь: Еврейский форум Украины Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до зібрання Меморіального вечора.