Звернення Президента України П.О.Порошенко

Звернення Президента України Петра Олексійовича Порошенка до зібрання Меморіального вечора пам'яті жертв Голокосту.

Сьогодні, 26 січня,  вібувся Меморіальний вечір пам'яті жертв Голокосту. На вечорі були присутні офційні особи Держави і представники Уряду. Звернення було зачитане Віце-прем'єр міністром, міністром культури України паном Кириленком В.А. Президент зазначив: "Під час Другої Світової війни нацистами цілеспрямовано та планомірно було винищено близько шести мільйонів євреїв у Німеччині і на захоплених теріторіях інших країн Європи.

Тортури, яки застосовувалися до в'язнів гетто, концтаборів, а також масштаби людської трагедії шокують - тільки через табір смерті Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, пройшло 2,5 мільйона людей, переважна більшість яких загинула мученицькою смертю.

Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 року було визволено в'язнів концтабору, яким вдалося уникнути газових камер та крематоріїв. Саме на вшанування цієї події Генеральною Асамблеєю Організації Об'еднаних Націй встановлено Міжнародний день пам'ті жертв Голокосту.

Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр - місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей. Існував Дрогобицький Яр у Харкові, а також багато інших місць, де нацистські нелюди масово вбивали євреїв.

Пам'ять про невинно убієнних за ознаками національної, етнічної, расової, культурної, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародної спільноти ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, спричинених ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями.

У єдності з вільним світом Україна стоятиме на сторожі гуманізму, свободи та демократії.

Як Президент України я робитиму все, щоб найвищі суспільні цінності шанувалися, а мир і злагода на основі взаєморозуміння завжди панували на нашій український землі".

Петро ПОРОШЕНКО


Прес-служба Єврейського форуму України

Вы здесь: Еврейский форум Украины Звернення Президента України П.О.Порошенко