Російський поет Леонід Сорока презентує в Києві «Кишенькового дракона»

Минулого року в серії «Сучасна іронічна поезія» видавництва «Грані-Т» вийшла українською збірка поезій для дітей російського поета, який народився в Києві, а нині мешкає в Ізраїлі, Леоніда Сороки «Кишеньковий дракон». У передсвяткові грудневі дні поет завітає до української столиці, щоби презентувати його найулюбленішу книжку. Участь у презентаціях та зустрічах візьмуть поет і перекладач «Кишеньковго дракона» Іван Андрусяк та автор ілюстрацій до книжки Марися Рудська.

Про автора

Леонід Сорока народився 2 липня 1940 р. в Києві. Раннє дитинство минуло в Удмуртії. Закінчив три курси Київської сільськогосподарської академії та філологічний факультет КДУ. Працював на заводі та в архітектурній майстерні, більше 20 років керував відділом літератури республіканської дитячої газети «Юний ленінець». Перекладав російською поезії Миколи Вінграновського, Бориса Олійника, Івана Драча, Ліни Костенко та ін.

Нині мешкає в Ізраїлі, працює редактором інтернет-порталу. Член Спілки російськомовних письменників Ізраїлю, ПЕН-клубу.

Має двох синів, п’ятеро онуків.

«Дітей, як і дорослих, мені здається, можна поділити на тих, хто розуміє і відчуває іронію, й тих, які не дуже, – переконаний поет. – Гадаю, книжки і вірші, де вона присутня, допомагають розвинути це відчуття».

 

Про книжку

Про що ви подумаєте, якщо раптом побачите корову, яка вдягнула ковзани, вийшла на лід і хвацько катається – можливо, навіть краще за вас? Або як ви зреагуєте, коли до вас у гості завітає оса, – проженете її, чи, може, запропонуєте горнятко смачного компоту? А що скажете Тролеві, якого вам привезли з далекого Осло, – а він сумує? І взагалі: чи можливо таке, щоб муха була зайцем?

Ось такі направду серйозні проблеми вирішує у своїх дивовижно веселих віршах Леонід Сорока. Універсальні проблеми, які однаково близькі читачеві і в Ізраїлі, і в Росії, і в Україні. А головне – це висококласна сучасна іронічна дитяча поезія!

 

Графік зустрічей із Леонідом Сорокою

 

11 грудня, 12:00 (вівторок)

Зустріч у школі № 135

м. Київ, вул. Коцюбинського, 12Б

 

 

12 грудня, 12:00 (середа)

«Бейтейну-Наш дім»

Єврейський благодійний центр

м. Київ, вул. Пітерська, 4А (площа Космонтавтів)

 

 

15 грудня, 17:00 (субота)

Автограф-сесія Леоніда Сороки

в межах книжкової виставки в Українському домі

м. Київ, Хрещатик, 2

 

 

19 грудня, 14:30 (середа)

Клуб цікавих зустрічей

Єврейський центр «Кінор»

м. Київ, вул. Пушкінська, 10Б

Вы здесь: Афиша Російський поет Леонід Сорока презентує в Києві «Кишенькового дракона»